O nas

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II papież

Małgorzata Urban 

Wieloletni wolontariusz w Domu Małego Dziecka na Nowogrodzkiej 75 w Warszawie i założycielka Fundacji Promyczek Nadziei. Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Sułkowicach, na terenie którego odbywają się wszelkiego rodzaju warsztaty, spotkania, bale karnawałowe, zabawy czy ogniska sprzyjające prawidłowemu rozwojowi dzieci i służące integracji lokalnej społeczności. Od 13.11.2013 r. prowadzi Rodzinny Dom Dziecka w Sułkowicach. Jej dom tętni życiem i jest pełen dzieci, które potrzebują opieki i miłości. Ma już za sobą adopcję podopiecznej, która odnalazła szczęśliwy dom i kochających rodziców. Marzy o tym, by każde dziecko miało szansę na szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Wierzy w ludzi i w każdym pragnie widzieć jedynie dobro. Prywatnie mama dwóch dorosłych córek Sylwii i Ewelinki oraz babcia cudownej Halszuni. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z ustawodawstwem rodzinnym na ZNP w Warszawie.

 

Małgorzata Biarda

Współzałożycielka Fundacji Promyczek Nadziei i jej wierny kibic, chętny do pomocy o każdej porze dnia i nocy, w każdej sytuacji. Z Fundacją i Rodzinnym Domem Dziecka w Sułkowicach związana od początku ich istnienia. Wspiera Fundację swoją wiedzą, doświadczeniem i działaniem. Wierzy, że warto poświęcać swój czas i zaangażowanie na wspieranie rozwoju dzieci, którym los poskąpił kochających rodziców, domu, miłości i ciepła najbliższych. Dlatego angażuje się w działania Fundacji, wierząc że w ten sposób można odmienić los podopiecznych, „zdjąć klątwę” wykluczenia. Poza pracą w Fundacji – żona, mama dwójki dzieci. Zawodowo - trener biznesu, kreatorka zmian i rozwoju osobistego, Auditor Systemów Zarządzania Jakością.

 

Kamila Wierzchowska

Związana z Fundacją Promyczek Nadziei od 2016 roku.  Wspiera działalność Fundacji swoim zaangażowaniem, a podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka w Sułkowicach są jej bardzo bliscy.  

Prywatnie mama Kingi i Stasia oraz od 2004 roku rodzina zastępcza dla swojej młodszej siostry. Absolwentka finansów i rachunkowości. Wieloletni pracownik Szpitala Onkologicznego w Warszawie.

 

Marlena Zawłocka

Z Fundacją Promyczek Nadziei oraz Rodzinnym Domem Dziecka w Sułkowicach związana od 2016 roku. Nie tylko stara się pomagać dzieciom, ale również wiele się od nich uczy. Podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka pokazali jej, że praca z dziećmi może sprawiać ogromną satysfakcję. Miłośniczka języków, literatury oraz muzyki. Uwielbia zarówno wyprawy po świecie, jak i podróże intelektualne. Poza Fundacją studentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz lektorka jezyka angielskiego i niemieckiego.

 

Joanna Ptasiewicz

Moją pasją są ludzie - ich wybory, tożsamości, głębia. Walczę w życiu z różnymi aspektami społecznego wykluczenia i stygmatyzacji. Wierzę, że ludzie mimo różnych zakrętów życiowych zawsze są pełnowartościowi (co czasami doprowadza moich przyjaciół do szału). Studiuję polonistykę i pracuję w Rodzinnym Domu Dziecka w Sułkowicach. Jestem bibliofilką, miłośniczką poezji XX w. i poetką amatorką. Lubię wieczorne spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Zachwyca mnie teatr współczesny, kino studyjne i poranki nad morzem.

 

Mateusz Płodczyk

Początkujący wolontariusz, który powoli uczy się jak czerpać radość z dawania siebie innym. Od niedawna szczęśliwy mąż Agnieszki. Ukończył lotnictwo i kosmonautykę na Politechnice Warszawskiej, ale zawodowo zajmuje się programowaniem aplikacji mobilnych.